UAZ Site www.uaz.wozniakiewicz.pl   

Nie tylko UAZ

Po ponad roku od kupienia UAZ-a oraz po pół roku funkcjonowania strony UAZ SITE doszedłem do wniosku, że warto (korzystając ze w zasadzie nieograniczonej pojemności sieci ;) ) wspomnieć również o kilku innych samochodach, które bardzo mi się podobają. Na początek będzie to Honker oraz... To może pewna niespodzianka, ale skromna polska, zabytkowa już Syrenka.

Uważam, że z pośród licznych samochodów terenowych Honker stanowi naprawdę wybijająca się konstrukcję. Oprócz całkiem dobrych doświadczeń z użytkowania tego samochodu, którymi dzielili się ze mną żołnierze powracający z Iraku, duże wrażenie robi na mnie prostota konstrukcji tego samochodu, nawiązująca do dobrych tradycji sprzętu wojskowego. Bo sprzęt taki powinien być przede wszystkim prosty, wytrzymały i skuteczny w każdych warunkach. Jedyne moje zastrzeżenie odnoszące się do tych samochodów dotyczy ich długości. Naprawdę cięzko musi się jeździć krętymi leśnymi ścieżkami... Szkoda, że trochę krótszy Honker 4032 FSR nie wszedł do produkcji seryjnej. Zastrzegam, że moja ocena najnowszych Honkerów opiera się jedynie na własnych obserwacjach oraz doświadczeniach innych osób.
Już niedługo na stronie zamieszczę galerię zdjęć wojskowych Honkerów.

Moja Syrenka - początek lat '90 Kolejnym samochodem, który również bardzo lubię jest Syrena. Nie jest to bynajmniej pojazd 4x4, ale między innymi dlatego, że była ona moim pierwszym samochodem, który posiadłem na początku lat '90, darzę ją swoistym sentymentem. Niestety, około '94 roku jakaś kolejna naprawa przerosła moje umiejętności mechanika. Obecnie myślę o ponownym uruchomieniu tego wspaniałego pojazdu.
Poniżej zamieszczam trzy fotogalerie z krakowskiego zlotu Syren i Warszaw (25.07.04).

Jerzy Woźniakiewicz


 


Powered by Apache           Powered by PLD Linux           Strona zoptymalizowana dla wszystkich przegladarek